Kategorie: Zdravotnický kroužek, 2017-18

Soutěž mladých zdravotníků 2018

Stalo se již tradicí, že se členové našeho zdravotnického kroužku zúčastňují Soutěže mladých zdravotníků, kterou pořádá Český červený kříž. I letos se vydala dvě družstva na okresní kolo do Jindřichova Hradce.

Družstvo složené ze žákyň sedmé a osmé třídy ve složení Eva Bínová, Tereza Brabcová, Karolína Doskočilová, Blanka Čurdová a Aneta Němcová obsadilo 3. místo a družstvo deváťáků ve složení Denisa Waldová, Kateřina Jandová, Michal Bína, Jan Krizan a Vojtěch Tesař zvítězilo a postoupilo do regionálního kola. Všichni se moc těšili a dál se poctivě učili a trénovali. Michal měl ale smůlu. Poranil si kotník, dostal sádru a tak ho v družstvu nahradila sestra Eva.
 Do Českých Budějovic jsme tentokrát cestovali vlakem. Už u prezence bylo jasné, že konkurence bude tvrdá. Stanoviště stejně jako v Jindřichově Hradci byla velmi dobře připravená a namaskovaná zranění a herecké výkony figurantů reálně navozovaly opravdové situace. Naši „záchranáři“ si však na všech stanovištích počínali s naprostou jistotou jako zkušení profesionálové. Výkony těch nejlepších z každého okresu však byly velmi vyrovnané a tak jsme s napětím očekávali vyhlášení výsledků. Nakonec jsme se umístili na krásném 3. místě s naprosto minimální bodovou ztrátou na vítěze.
Po soutěži byly navíc připraveny ukázky záchranářů, hasičů a policistů. Tam z nás konečně spadlo celodenní napětí a moc jsme si to užili. Pak už jsme se mohli s dalšími členy zdravotnického kroužku věnovat přípravě branného závodu. Tady si stanoviště s první pomocí připravujeme my a děláme na nich rozhodčí. Tím činnost kroužku každoročně končí a my už se těšíme na další školní rok. Sice se musíme rozloučit s deváťáky, ale vždycky je nahradí šesťáci, kteří se s námi rychle skamarádí.

9 / 2019
Dnes je 20. 9. 2019