Kategorie: Aktuality ŠD

Činnost červené ŠD v ve školním roce 2019/2020

Od září 2019 navštěvovalo červenou školní družinu 30 dětí z 1. a 2. třídy. Při činnostech plníme školní vzdělávací program a z něj vychází náplň každého týdne. Aktivity jsou zaměřené na činnosti sportovní, výtvarné, pracovně technické a pohybové.

Na podzim jsme často pobývali na respiriu školy, kde děti hrály různé hry a sportovaly. Ve třídě školní družiny jsme v tomto období vyráběli záložky do knihy, podzimáčky, dýně, keramické náhrdelníky apod. Některé výrobky jsme vystavili na podzimní výstavě na OÚ. Od začátku školního roku jsme začali hrát hru „Safari“. Celou družinu jsme měli vyzdobenou zvířaty, které tam žijí. Soutěže, hry i výrobky měly toto téma. Během školního roku jsme navštívili knihovnu, kde jsme měli besedu o knihách. Každý pátek si děti vyráběly z odpadového materiálu, kde mohly využít svou fantazii. Je neuvěřitelné, jak jsou některé děti nápadité. Letos jsme se zapojili do projektu „Krabice od bot“, který byl zaměřen na rozvoj prosociálních dovedností dětí. V keramické dílně jsme společně vyrobili keramické vánoční ozdoby, které jsme nabídli za symbolický dobrovolný příspěvek na adventních trzích. Vybraná částka byla použita na zakoupení dárků do „Krabice od bot“. Krabice byly věnovány dvěma dětem, jejichž rodina se ocitla v tíživé soc. situaci. Dne 5. 12. jsme měli „čertovský rej“. Zde děti tančily, soutěžily a také dostaly nadílku od vyrobeného čertíka. V adventním čase jsme společně napsali dopis Ježíškovi, povídali jsme si o vánočních zvycích, zpívali koledy a také vyrobili dárek pro rodiče a vánoční výzdobu. Každý týden jsme zapálili svíčky na adventním věnci. I děti našly ve školní družině pod stromečkem velké množství stavebnic a her. Největší úspěch měl nový domeček pro barbíny a kluci si s radostí sestavili nová lega a roboty. Když napadl sníh, chodili jsme bobovat. Pro děti s rodiči byly připraveny dva keramické kurzy, kde vyráběly sluníčka, kočičky a ptáčky. Naši činnost přerušilo uzavření škol 11. 3. 2020 z důvodu coronaviru. Po znovuotevření školy pokračovala ŠD ve třídách na nižším stupni, kde měly děti možnost trávit čas před a po vyučování. Hrály si zde různé hry. Byli jsme však omezeni hygienickými předpisy. Při pěkném počasí jsme pobývali na respiriu, které máme nově vybavené.

Touto cestou chceme poděkovat Sdružení rodičů, které nám darovalo finanční částku, za kterou jsme nakoupili nové vybavení na respirium školy.

8 / 2020
Dnes je 11. 8. 2020