Kategorie: Aktuality ŠD

Projektový den ŠD – 7. 6. 2019 – SPANÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Projektový den byl dokončením celodružinové hry „Cesta kolem světa“. Celé odpoledne i večer byl zaměřen na poznávání jiných národů a světa kolem nás. Účastníci si vyrobili trička, která napodobovala zebru.

Po celou dobu jsme čerpali informace z dětské encyklopedie „Se sluníčkem kolem světa“. V úvodu jsme si připomenuli, že na zeměkouli žijí lidé odlišné barvy pleti, s různými kulturními zvyky a odlišným způsobem života. Také jsme se seznámili se zvířaty, které žijí v jiných světadílech.

Hlavní část programu vyplnily různé soutěže, které představovaly různé státy a zvířata. První soutěže byly o státech světa: Egypt /stavba pyramidy/, Čína /přenos věcí hůlkami/, Kanada /lední hokej – slalom/, Kongo /česání kokosů/.  Další soutěže se zaměřily na zvířata: velbloud, krajta, pštros, krab a klokan.

Společná večeře byla opékání na ohni. Po večeři probíhaly další soutěže: argentinské vlaky, japonská honička, klokani z Austrálie. Večer jsme se přemístili do pavilonu ŠD, kde na děti čekala vědomostní soutěž se znalostmi, které jsme si v průběhu roku říkali. Večer se děti zúčastnily stezky odvahy, kde na ně čekala různá zvířata. Po nočním přespání pokračoval další program – výlet do ZOO na Hrádečku.

Projektový den děti zaujal. Účastnilo se ho 39 dětí. Děti své úkoly plnily poctivě a také si navzájem fandily. Díky projektu se více poznaly a získaly nové zkušenosti. Také si splnily „Bobříka odvahy“.

6 / 2019
Dnes je 19. 6. 2019