Kategorie: Aktuality ŠD

Projektový den ŠD – 8. 6. 2019 – VÝLET DO ZOO NA HRÁDEČKU

Projektový den byl zaměřen na poznání různých zvířat světa. Na začátku jsme pohovořili o zvířatech, která mohou děti vidět jen v zoo, protože u nás nežijí – nemají k tomu podmínky.

V zoo mají své prostředí jen napodobené, ale zvířata vychovaná v zajetí většinou už v přírodě nedokážou přežít. Pak jsme se vydali autobusem na výlet. Navštívili jsme ZOO park Na Hrádečku. Jedná se o soukromou zoologickou zahradu s rozlohou 10 ha, nacházející se mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce. Tato akce navazovala na colodružinovou hru „Cesta kolem světa“, kterou plnily děti červené družiny po celý rok. Zde jsme se zúčastnili komentované prohlídky ZOO. Provázela nás Bc. Romana Albrechtová, která je majitelka této zahrady. Děti velice ocenily prohlídku spojenou s krmením, ve které se dozvěděly mnoho informací a byly zvířatům blíže než při klasické návštěvě. V zoo mají v dnešní době 100 druhů zvířat.

Na tento výlet si děti zhotovily trička, která napodobovala zebru. Tato trička jsme batikovali.

Po cestě domů jsme se naučili básničku Zebra. Po příjezdu proběhlo před školou vystoupení dětí pro rodiče. Na úvod recitovaly básničku a pak za doprovodu klavíru zpívaly písničku V zoologické zahradě, Když jde malý bobr spát a My jsme žáci třetí B. Také zde byly vyhodnoceny soutěže, které děti absolvovaly. Projektový den děti velice bavil a zúčastnilo se ho 40 dětí. S projektem byli velmi spokojeni i rodiče dětí.

11 / 2019
Dnes je 17. 11. 2019