Kategorie: Ze života školky

Informace k nástupu do MŠ

Vážení rodiče, vzhledem k současné situaci, související s pandemií onemocnění COVID-19, si vás dovolujeme upozornit na přísná pravidla, kterými se naše mateřská škola řídí.

Při prvním vstupu do mateřské školy je zákonný zástupce povinen podepsat čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění za posledních 14 dnů (kašel, rýma, zvýšená teplota, horečka, ztráta chuti, čichu) a písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených ministerstvem zdravotnictví. (Viz příloha)

Bez podepsání tohoto prohlášení nemůže být dítě poprvé vpuštěno do mateřské školy.

  • Do mateřské školy je přijato dítě jen zcela zdravé. To znamená bez jakýchkoliv příznaků respiračního onemocnění – rýma, kašel, zvýšená teplota nebo horečka, a to i samostatně, nejen v kombinaci. Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest nesmí do mateřské školy vstoupit (tím je myšleno jak dítě, tak osoba, která dítě přivádí).

  • Rodič/zákonný zástupce předává dítě přítomnému pedagogickému pracovníkovi vždy s ústní informací, že dítě netrpí žádnými projevy respiračního onemocnění a cítí se zdrávo.

  • V případě, že se během dne objeví u dítěte známky respiračního onemocnění, bude neprodleně telefonicky kontaktován rodič/zákonný zástupce, který je povinen si pro dítě co nejdříve do mateřské školy přijet.

  • U dětí, které trpí alergií, je nutné donést písemné potvrzení od lékaře, že je dítě léčeno alergologem a v období, které specifikuje lékař ve zprávě, je projev rýmy a kašle alergického původu. Bez této zprávy není možné, aby dítě setrvalo v kolektivu.

  • Před vstupem do mateřské školy bude dítěti změřena teplota, před vstupem do třídy si dítě za pomoci personálu školky řádně umyje ruce vodou a tekutým mýdlem.

  • Dítě nesmí nosit do mateřské školy žádné vlastní hračky, knihy apod.

Žádáme vás, abyste tato pravidla respektovali. Respektováním a dodržováním těchto pravidel chráníte nejen své děti, ale také sebe a v neposlední řadě i nás, pedagogické pracovníky a provozní personál mateřské školy. Děkujeme.

print Formát pro tisk

Kalendář akcí

1 / 2021
Dnes je 26. 1. 2021
04. týden roku
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Vyhledávání


Naše škola

snimek_057.jpg

img

img