Kategorie: Ze života školky

Jaro je tady

Měsíc březen jsme zahájili společnou návštěvou domu s pečovatelskou službou, kam děti zašly popřát babičkám k Mezinárodnímu dni žen, zpříjemnily jim dopoledne svým vystoupením a předaly přáníčka s kytičkou.

V tomto měsíci proběhlo také vyšetření zraku, tradiční vynášení Morany a vyhnání paní Zimy. Pro rodiče předškolních dětí byla uspořádána beseda s paní psycholožkou Janou Kalvodovou o školní zralosti. V posledním týdnu jsme úspěšně zakončili kurz bruslení, kde děti dostaly diplom za absolvování kurzu a osobně jim pogratuloval starosta obce Ing. Zdeněk Med a ředitelka Mgr. Jitka Bučinová.

Zdravá pětka k nám do školky zavítala v měsíci dubnu. Děti se během dopoledne hravou formou dozvěděly vše o zdravém jídle, vyzkoušely si a ochutnaly zdravé potraviny. Dále proběhl zápis předškolních dětí do první třídy, na který se v průběhu roku připravujeme. Následovalo jarní fotografování a radost dětem udělala divadelní představení O velikonočním vajíčku, O Lišáku Foksíkovi a Klauni Hugo a Fugo. Letos se bohužel ve školce nekonalo čarodějnické dopoledne z důvodu nepřízně počasí.

I když se sluníčko ještě moc neukázalo, přejeme vám spoustu slunečních dnů.

Kolektiv MŠ

6 / 2019