Kategorie: Ze života školky

Květen a červen ve školce

Začátek května byl plný lásky, lásky k maminkám, pro které jsme uspořádali ve školce odpoledne plné tvoření s jejich dětmi.

V každé třídě bylo připravené různé vyrábění (zdobení perníčků, obtisky dlaní, kreslení maminky, navlékání korálků, výroba přívěšku na krk a fotokoutek). Věříme, že se akce dětem i maminkám líbila. Proběhl také zápis do mateřské školy, zapsáno bylo 21 dětí, focení tříd a předškoláků na tablo. Začal nám také kurz plavání v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci. I přes obavy z deštivého počasí jsme se s pláštěnkami v batůžkách vydali na školkový výlet do Zooparku Na Hrádečku v Horní Pěně. Počasí nám nakonec přálo a my si užili komentovanou prohlídku celého zooparku, děti zde viděly lamy, oslíky, velbloudy, lvy, pumy, krokodýly a spoustu dalších zajímavých zvířat. Další den jsme se na chvíli ocitli v Africe. Do školky dorazili dva afričané, kteří dětem povyprávěli o tom, jaké mají zvyky v jejich zemi, ukázali africké tance a vše doplnili hrou na bubny. Děti se se také zapojily a vše si vyzkoušely.

Měsíc červen začal slavnostně. Naše školka slavila 40 let od založení. Na přípravách na oslavu jsme si dali záležet. S dětmi jsme nacvičili krátký program, které jsme zakončili společným tanečkem. Návštěvníci si poté mohli prohlédnout prostory školky a podívat se na výstavu fotografií od jejího založení. Počasí nám sice moc nepřálo, ale my to nevzdali.  Divadlo Sluníčko nám přijelo zahrát pohádku ,,Smolíkovi jedou k moři“ a děti úspěšně zakončily plavecký kurz. Konec školního roku se přiblížil a my jsme nemohli zapomenout na tradiční rozloučení s předškoláky tentokrát v indiánském duchu. V měsících srpnu a září čeká druhý pavilon mateřské školy celková rekonstrukce, už teď se těšíme do nových prostor.

Kolektiv MŠ vám přeje nádherné letní dny plné sluníčka a po prázdninách se těšíme v plné síle :-)

7 / 2019
Dnes je 24. 7. 2019