Kategorie: Ze života školky

Listopad a prosinec v MŠ

První listopadové dny jsme si všichni začínali zvykat v nových třídách. Předškoláci se nám vrátili z provizorní třídy na základní škole a nastoupily i nové děti.

První týden po rekonstrukci byl tedy adaptační, abychom se všichni vzájemně poznali a zvykli si na sebe. Proběhlo vánoční fotografování a přijela k nám dvě divadla (Napravený čertík a Zimní pohádka).

Nejstarší děti vystoupily na Vítání občánků, vánočních trzích a krátkou vánoční pohádkou potěšily všechny návštěvníky vánočního koncertu na obecním úřadě. Dne 5. 12. 2019 přišel za dětmi do školky čert s Mikulášem a andělem. Děti jim společně zazpívaly písničky nebo řekly básničky a slíbily, že budou hodné a budou poslouchat paní učitelky. Mikuláš je za to odměnil balíčkem dobrot.

Další týden jsme si jeli vychutnat vánoční atmosféru do Jindřichova Hradce, kde jsme navštívili Krýzovy jesličky. Poslední týden přišel k nám do školky Ježíšek a udělal dětem radost dárky pod stromečkem. Pro rodiče jsme připravili tradičně netradiční vánoční besídku. Nejdříve jsme se všichni přivítali před školkou, kde děti předvedly krátké adventní pásmo zakončené společným zpěvem vánočních koled. Poté jsme se přesunuli do školky, kde v každé třídě probíhalo buď malé tvoření nebo některý z adventních zvyků (házení bačkorou, krájení jablka, zdobení perníčků atd.) Na závěr jsme se všichni společně sešli ve své třídě a děti rozdaly rodičům připravený dárek a přání. Rodiče i děti si pak pochutnali na ovocném punči a cukroví.

A takhle slavily vánoce Berušky:

Již tradičně jsme šli potěšit babičky a dědečka do DPS, kde jsme předvedli vánoční pohádku, zazpívali si společně koledy a rozdali malé dárečky a přání. Je moc krásné odcházet s pocitem, že uděláte někomu radost a potěšíte ho.

V novém roce si přejeme hlavně hodně zdraví nám všem a ať stále chodíme do naší školky s úsměvem.

9 / 2020
Dnes je 19. 9. 2020