Kategorie: Ze života školky

Ve školce to žije!

V zimních a jarních měsících do školky přijelo za dětmi několik pohádek. Mateřská škola uspořádala pro rodiče besedu s paní psycholožkou na téma „ školní zralost“. Na konci března úspěšně společně s rodiči na ledové ploše ukončily kurz „ Děti do bruslí“, kde jim byly předány panem starostou a paní ředitelkou diplomy. Spolu s rodiči a obyvateli pečovatelského domu jsme vyhnali zimu. Společným průvodem v čele s Moranou jsme u studenského potoka Moranu nechali odplout a jaro přivítali. S dětmi jsme také vystupovali v DPS na MDŽ, na setkání důchodců a přivítali jsme nové občánky Studené na obecním úřadě.

Nejstarší děti se byly podívat v základní škole a koncem dubna zde absolvovaly zápis do školy. Od září zasedne do 1. třídy 17 nových školáčků z naší mateřské školy. Na školní zahradě p. učitelky pro děti připravily již tradiční čarodějnické rejdění. Společně jsme uvařili lektvar z bylinek – proti zlobení, vyzkoušeli jsme let na koštěti a všechno zlé jsme spálili spolu s čarodějnicí. V květnu proběhl zápis do mateřské školy, bylo přijato 22 dětí, které od září začnou školku navštěvovat. Děti ze třídy Koťátek spolu s p. učitelkami byly potěšit babičky a dědečka v domě s pečovatelskou službou, společně vyrobili skleněné srdíčko, obrázek květin a společně si zazpívali lidové písničky. Tímto také děkujeme panu Kořínkovi za finanční dar, za který jsme dětem zakoupily kostýmy na vystoupení. Ke Dni matek zaměstnanci mateřské školy uspořádali pro maminky a babičky netradiční besídku v duchu wellness. Maminky si na školní zahradě mohly užít perličkové koupele, solné jeskyně, masáže, kadeřnice a jiné příjemné aktivity. Čekala nás také návštěva venkovní kavárny, ale bohužel dlouho očekávaný déšť přišel v trochu nepravý čas. Všichni přítomní využili trochu těsnějších prostor v jedné ze tříd. I když nám bylo těsno, myslíme si, že odpoledne hlavně pro maminky bylo vydařené.
Prostřednictvím TEPu bych chtěla poděkovat p. Bílkovi (trenér kickboxu), který dětem ze školky věnoval několik hodin svého času a připravil si pro ně velice příjemné a zábavné cvičení v tělocvičně ZŠ. Tradičně nás navštívil p. Hořák se svými dravci ze záchranné stanice. Proběhlo fotografování tříd a dětí na školní tablo. Starší děti začaly absolvovat kurz plavání v Jindřichově Hradci. Máme za sebou výlet do areálu Beruška v Počátkách, kde si děti užily celé dopoledne s pohádkovými bytostmi v přírodním prostředí. Tento školní rok nás ještě čeká planetárium a slavnostní rozloučení s předškoláky.
A o dalším dění v mateřské škole zase v novém školním roce.
Za MŠ Jana Zachová

11 / 2018