Otužování před prázdninami

Protože ve čtvrtek 25. června už děti probraly zbytek učiva pro tento školní rok, uspořádala 2. třída, 4. A a 4. B pěší výlet do okolí Studené. Roušky na obličeji děti mohly už konečně odložit, proto jsme se všichni těšili, že se nadýcháme čerstvého vzduchu a provětráme duši i tělo.

Ale od pátečního rána se na nás obloha mračila a drobně pršelo. V 8 h jsme přešlapovali před školou a rozhodovali jsme se, zda výlet uskutečnit či se vrátit zpět do tříd. Rozhodl nakonec hlas dětí, které chtěly ven do přírody. S hlasitým voláním: ,,Nejsme přece z cukru!“, jsme vyrazili směr Andulka. Ač bez přestání drobně pršelo, tak bylo příjemné teplo a statečně jsme došli až do cíle, na hráz rybníka Kameňák. Tam jako mávnutím kouzelného proutku přestalo pršet a děti se mohly v klidu nasvačit a potom hodinu běhat v přírodě. Nejvíce děti zaujala hra Na horolezce, kdy s vervou šplhaly do meze nad rybníkem. Když byl čas k návratu do školy, tak se zase obloha zatáhla. Cestou zpátky nás opět doprovázel drobný a teplý déšť. To nic neměnilo na dobré náladě všech účastníků, kdy nám k rychlému kroku pomáhala i chuť na školní oběd. Navzdory počasí byl pěší výlet prima. Pochvala patří všem dětem, protože nikdo nefňukal a panovala mezi všemi báječná a veselá nálada. Pro představu přikládáme několik fotek.

8 / 2020
Dnes je 11. 8. 2020