Kategorie: Zdravotnický kroužek, Ze života školy

Soutěž mladých zdravotníků 2019

V pátek 17. 5. 2019 jsme se všichni včetně paní asistentky sešli na autobusovém nádraží, abychom mohli společně vyrazit na okresní soutěž mladých zdravotníků v J. Hradci. Když jsme tam dorazili, přidala se k nám i druhá paní asistentka. V Hradci jsme se prvně zastavili v Kaštánku a sami sebe ujišťovali a motivovali k dobrým výsledkům. Na prezenci se sešlo mnoho týmů z prvního i druhého stupně.

Naše dva týmy byly poskládané pouze z druhého stupně. První tým byli sedmáci: Vendula Hrnčířová, Andrea Kovářová, Lukáš Brabec, Lucie Růžičková a Adam Kotoun.Druhý tým byl složen z osmáků a deváťáků: Blanka Čurdová, Aneta Němcová, Karolína Doskočilová, Tereza Brabcová a Eva Bínová.
Každý tým se rozešel na jiné stanoviště a už se soutěžilo. Pro nás jako první byly otázky o drogách, na které jsme celkem dobře odpověděli. Další byli policisté, u kterých jsme odpovídali na různé dopravní otázky, které už tak lehké nebyly. Také jsme si vyzkoušeli, jak dobře ovládáme obvazovou techniku a transport raněného člověka z těžko dostupných míst. Jako další na nás čekala autonehoda. Na místě byl zdrogovaný pán s odřeným obličejem, těhotná žena a pán s cukrovkou. Všechny jsme ošetřili, jak nejlépe jsme mohli, a šli jsme dál, kde na nás čekali kluci s popáleninami a amputovanými prsty. I zde jsme vše zvládli dobře. Nakonec jsme ošetřili kluka s otevřenou zlomeninou a uklidňovali jeho kamaráda. Při vyhlášení výsledků jsme byli jako na trní. První tým (sedmáci) byl nakonec pátý, ale i tak se jim den moc líbil. Druhý tým si vedl mnohem lépe a vybojoval si zlatou medaili a postup do krajského kola.

Krajské kolo Soutěže mladých zdravotníků
Ve čtvrtek 30.5. jsme se vydaly na krajské kolo kousek od Tábora do wellness hotelu Knížecí rybník. Moc se nám to prostředí líbilo. Když jsme přijely, podepsaly jsme se a dostaly jsme pití a reflexní pásku. Došly jsme si pro párek a čaj, abychom nešly ošetřovat hladové. Při nástupu tam bylo sedm týmů z prvního stupně a sedm z druhého stupně – vítězná družstva z každého okresu. Bylo tam hodně vzácných hostů, kteří všechny soutěžící motivovali k nejlepším výsledkům a řekli pár slov o soutěži. Celé to moderoval jeden pán, který byl už jenom podle hlasu milý. Hned na začátek jsme měly za úkol vyndat zraněného člověka z auta. Poté následovala obvazová technika. Když jsme došly k lesu, už na nás čekal pán, aby nám řekl, co se tu stalo. Když nám vše vysvětlil, vydaly jsme se ošetřovat. V lese ležel pán, který měl přes nohy kládu a na obou nohách měl otevřenou zlomeninu. A druhému pánovi spadla kláda na břicho a hodně ho bolelo. I když jsme se snažily, tak jsme ztratily pár bodů, ale se svým výkonem jsme byly spokojené. Po tomto ošetřování jsme se šly podívat k hasičům, kteří nám vyprávěli o různých technikách hašení a nových trendech ve světě, které začaly fungovat teprve před nedávnem. I když jsme si s nimi rády povídaly, musely jsme už jít dál. Přišly jsme k dalšímu stanovišti, kde na nás čekal pán po úrazu el. proudem a paní s astmatem. Zde jsme udělaly vše dobře a pána s paní zachránily. Při dalším ošetřování jsme si musely trochu zaplavat, abychom zachránily tonoucího rybáře a poté mu co nejrychleji provedly resuscitaci. I zde jsme vše zvládly na výbornou. Po tomto přišlo něco horšího. Pán s prostřelenou plící, pán s pořezanou rukou a pán s masivním krvácením z ruky. Tady jsme už pár bodíků ztratily.
Došly jsme si na oběd, který nám moc chutnal, a čekaly jsme na výsledky. Bylo to napínavé, ale po dlouhém čekání nám moderátor začal prozrazovat, jak jsme si vedly. Všechny jsme byly napnuté. Nakonec jsme s úsměvem převzaly pohár, diplom a medaile s číslem 3 a radostně se vydaly zpátky domů.

 

print Formát pro tisk

Kalendář akcí

10 / 2019
Dnes je 20. 10. 2019
42. týden roku
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Vyhledávání


Naše škola

snimek_015.jpg

img

img