Vánoční vystoupení

Ve čtvrtek 20. 12. 2019 jsme se těšili na vánoční vystoupení Divadla Slunečnice. Avšak ten den ráno přišla lítostná zpráva: účinkující jsou nemocní a nemohou přijet. Pro nás žádný problém!

Jídelna byla připravena k vystoupení, tak proč si neudělat koncert ve své režii? Nápad vzešel od učitelů z prvního stupně, druhému stupni se velmi zalíbil a rovněž jej zrealizoval. Stačilo přivézt klavír z družiny a mohlo se začít. V hlavní roli učitelé – hudebníci.

Žákům jsme pro jistotu řekli, že se koncert nekoná, tzv. pro strýčka Příhodu. Velkým překvapením pro ně tedy bylo, když se odebrali do jídelny a čekali na ně jejich vyučující s nástroji. Nutno říct, že se jednalo o koncert tzv. z voleje, bez přípravy. Učitelé v čele s paní ředitelkou jej zvládli na jedničku. I žáci prvního stupně, kteří navštěvují základní uměleckou školu nebo hrají na hudební nástroje, nás příjemně potěšili svými vystoupeními.Ke konci vystoupení si pro všechny žáci připravili velký aplaus. Díky patří těm, kteří se této krásné improvizace zúčastnili v roli hudebníků a zpěváků. Pro žáky se jednalo o příjemné zpestření před Vánoci. Níže účinkující a jejich nástroje:

Mgr. Jitka Bučinová – klavír

PaedDr. Jana Čechová – klavír