Vlastivědná vycházka

Na čtvrtek 21. 6. 2017 byla naplánovaná vlastivědná procházka pod vedením ředitele školy. Cílem bylo jít podél českomoravské hranice, nalézt hraniční kameny, orientovat se v přírodě pomocí mapy a pochopitelně prožít hezké odpoledne. Trasa byla vedena směrem Bukovice – Domašín – Studená.

V 17:00 měli před místní základní školou dostaveníčko ti, kteří projevili zájem o procházku po naší krásné krajině a zároveň se chtěli vzdělat v místopisu. Skupinka občanů byla opravdu pestrá. Co víc, skupinku učitelů velmi potěšila přítomnost a zájem žáků ze ZŠ, přidalo se jich sedm, zejména deváťáků. K výše zmíněným se připojilo několik občanů ze Studené.
První letní den se projevil v plné své síle a při překonání cesty na otevřené, rozpálené pláni směrem k Bukovici došla skupinka konečně k hranici lesa. Tam se sice prodírala přísným terénem, ale jejím cílem bylo dosažení přesného kopírování českomoravské hranice. Nalezeny byly dva hraniční kameny a v danou chvíli stáli účastníci jednou nohou na Moravě a druhou v Čechách. Mladá generace doplnila výklad pana ředitele o přesná data z digitální techniky prostřednictvím GPS. Skupinka dorazila do Studené kolem 19:15 a v nohách cítila přibližně osm opravdu poctivých kilometrů. Cílem procházky bylo nejenom poznání, ale i vzbuzení zájmu o tuto zajímavost. Poděkování patří těm, kteří se připojili, jistě takové setkání nebylo poslední.