Vystoupení RideWheel

Ve čtvrtek 2. května se naši žáci speciálně těšili do školy. Čekalo je totiž vystoupení exhibiční biketrialové skupiny Ride Wheel.

Na respiriu školy se vše od rána připravovalo, to jsme však ještě nevěděli (alespoň velká část z nás), co nás čeká.

Biker Lukáš Müller předváděl žákům a učitelům perfektní kousky, jež doprovázel vtipně slovem komentátor Adam Leupold. Účinkující mají svůj program „zaštítěn“ BESIPem, proto nám nejen předvedli umění na kole, ale seznámili žáky s bezpečnostními prvky, ukázali, jak správně brzdit, vyzkoušeli je ze značek – nutno říct, že žáci byli velmi šikovní a většinu věcí věděli „na první dobrou“. Za správné odpovědi byli odměněni plakátem nebo náramkem.

Za tónů dobře zvolené taneční muziky byly k vidění dechberoucí skoky podporované bouřlivým potleskem osazenstva. Z výběru triků a skoků: přeskoky přes bedny, sjezd po zadním i předním kole na nakloněné rovině, přeskakování žáků ležících na zemi ad. Lukáš se pokusil i o překonání rekordu – přeskočit pásku ve výšce cca 140 cm; i přes mohutné burcování publika se to nakonec nepovedlo.

Celá show proběhla bez zranění a žáci se s velikým nadšením fotili s hlavními aktéry, kupovali náramky, plakáty, nechávali si podepsat všemožná místa na těle i na oblečení, prostě zábava se vším všudy!

Děkujeme skupině RideWheel za vystoupení, za výukové materiály a za dobrou komunikaci a spolupráci.

9 / 2019
Dnes je 20. 9. 2019