Kategorie: Ze života školy, Aktuality, Úkoly pro žáky

Změna v zadávání domácí výuky

Od pátku 20. 3. 2020 se mění pro žáky 2. - 9. ročníku systém zadávání úkolů a komunikace s učiteli. Žáci budou využívat možnosti přístupu k Office 365 z domova a pracovat přes nástroj TEAMS. Stručný návod v pokračování článku. Žáci 1. ročníku pokračují dřívějším systémem. 2. - 4. ročník může i nadále po dohodě s třídními učiteli využívat e-třídu.

1. Všichni žáci a učitelé mohou přistoupit k balíku Office365 z jakéhokoliv počítače nebo jiného zařízení připojeného k internetu

2. Lze využít prohlížeč internetu (nejlépe MS EDGE -součást Windows 10, anebo jiný - chrome, Firefox apod)

3. Zadejte portal.office.com

4. Přihlášení pomocí údajů, které všichni používají k přihlášení k počítači ve škole +  @zsstudena.cz ( např:  petrnovak à>> petrnovak@zsstudena.cz) a své heslo

5. Všichni mají k dispozici všechny aplikace, které se dají spustit v rámci webového prohlížeče

6. Pro výuku budeme používat především aplikace TEAMS, Outlook a samozřejmě Word, Excel, PowerPoint

7. V aplikaci TEAMS jsou vytvořeny týmy (třídy) 2A až 9A

8. Členové těchto tříd jsou jednotliví žáci dané třídy a všichni učitelé a asistenti celé školy

9. Co to znamená? Žáci mohou online komunikovat mezi sebou v rámci třídy se všemi učiteli a asistentkami

10. V každém týmu (třídě) jsou vytvořena vlákna (v tomto případě budeme říkat předměty), kde jednotliví učitelé pro danou třídu budou zadávat výuku, domácí úkoly, konzultovat  („chatovat“). Lze vkládat soubory, obrázky, videa, odkazy na internet (např. pro zadání úkolů žákům)

11. Žáci si stáhnou soubor (domácí úkol apod) k sobě na PC, vypracují a pak zašlou !!! emailem !!! zpět svému učiteli. Použijí aplikaci outlook. Každý žák má také svou emailovou adresu (stejné jako je uživatelské jméno viz. Bod 4)

12. Pro mnoho uživatelů to může být novinka, ale nástroj TEAMS se dá přirovnat k hojně používaným WhatsApp, SKYPE, Messenger, Facebook apod.

13. Členy týmů (tříd) může upravovat zástupkyně

14. Buďme trpěliví, všechny online aplikace jsou v toto období přetížené, tak snad se to bude stabilizovat brzo.

3 / 2020
Dnes je 31. 3. 2020