< návrat zpět

Včelařský kroužek rss

Včelařský kroužek pracuje již několikátým rokem a má k dispozici výukový včelín. Přestože jsou v něm děti různých věkových kategorií (od druhé do osmé třídy), všechny nás spojuje kladný vztah k přírodě. Společně se učíme o včelách, o tom, co musí včelař dělat během celého roku, o rostlinách a o spoustě dalších věcí. Mladší si rádi vybarvují obrázky v pracovních listech, kde se dozvídají, jak se jmenují části včelího organismu nebo jak se pozná dělnice, královna a trubec, starší se zase rádi chopí praktických věcí, jako např. vyrábění rámečků nebo kontroly úlu ve výukovém včelíně, kam často chodíme. Všichni byli nadšeni vyráběním svíček z včelích pláství a každoroční odměnou na konci školního roku, kterou bývá vytáčení medu, kdy si každý odnese sladkou odměnu – sklenici medu.

Mladí včelaři

Autor: Admin  •  Vydáno: 23.2.2016 13:19  •  Přečteno: 2033x