ZŠ a MŠ Studená
ZŠ a MŠ STUDENÁ OKR. JINDŘICHŮV HRADEC

14. a 15. května proběhne zápis dětí do MŠ.

Sportovní soutěž

Na závěr prvního pololetí uspořádali učitelé a učitelky z I. stupně pro své žáky další kolo sportovní soutěže. Ohlasy dětí naleznete v pokračování článku.

Pololetní závod.

Ve čtvrtek 31. 1. 2013 jsem se těšil moc do školy , protože bylo vysvědčení a pololetní závod. Soutěžila první, druhá, třetí, čtvrtá a pátá třída v běhu, šplhu, hodu a skákání přes švihadlo. Soutěžilo osm družstev. Vyhrálo bílé družstvo u chlapců a bílé u holek. Sice jsem nesoutěžil ,ale moc jsem se bavil a doufám, že příští rok se soutěží zúčastním. Za ceny byly míče, hračky, pingpongové pálky a míčky, diplomy a medaile. Pololetní závod se moc vydařil a už teď se těším na další.
Ahoj. David Váňa.
IV. třída.

Sportovní Olympiáda
Ahoj. Budu vám vyprávět o Sportovní soutěži. Představte si, že je to už patnáctý rok této soutěže. Tak můžeme začít. V pondělí 28. ledna jsme šli losovat, kdo do jaké skupiny půjde. Byly čtyři skupiny holek a čtyři kluků, takže osm skupin. Soutěžilo se od 1. do 5.třídy. Barvy těchto skupin byly : žlutá, fialová , černá a modrá. Byla tam také úklidová služba. Já jsem byla náhradnice, ale nedostala jsem šanci.
Konečně den soutěže.
Bylo to na vysvědčení 31.ledna. Přišli jsme do školy natěšení. Sportovci se šli hned převlékat. Potom nacvičovali nástup. Začalo to první hodinu. Měli krásný nástup. Dvě holky z jednoho družstva řekly slib. A mohl začít boj.
Byly čtyři disciplíny: šplh, házení do dálky, člunkový běh a skákání přes švihadlo. Vždy začali kluci, od nejmenší třídy do největší třídy. Soutěže probíhaly tři vyučovací hodiny, potom se soutěžící převlékli a šli všichni do svých tříd pro vysvědčení. Potom bylo vyhlášení výherců. U holek vyhrálo družstvo černých a u kluků také. Byly krásné ceny. A další hodiny jsme se šli učit.
napsala: Kateřina Jandová

Sportovní soutěž na škole ve Studené jsem zažila poprvé. Nejsem nejlepší v tělocviku, tak mě nevybrali, ale i tak jsem se mohla zúčastnit alespoň jako fanoušek.
Děti soutěžily v mnoha disciplínách. Nejvíc mě zajímal běh, protože za tuto disciplínu soutěžila moje sestra Eliška. Moc jsem jí fandila. Po vyhodnocení získala moje sestra třetí místo. Šla jsem jí i ostatním soutěžícím poblahopřát.
Už se těším na příští rok, až budu zase fandit nebo soutěžit.
Tereza Venutová 4. třída

Sportovní soutěž se koná už patnáctý rok. Co je to vlastně sportovní soutěž? Děti soutěží od 1. do 5. třídy. Jsou rozděleny na dívky a chlapce. Z každé třídy jsou vybrány 4 děvčata a 4 chlapci. Když počítám chlapce i děvčata, tak je celkem 8 družstev. Takhle je to každý rok a o letošní soutěži vám teď něco povím. V pondělí 28.ledna si šli vybraní závodníci rozlosovat družstva. Nejstarší kluci a holky ( jsou z 5. třídy) byli kapitáni družstva. Družstva jsou rozděleny podle barev: bílí, modří, žlutí a červení. Tak a zpátky k soutěži. Ve čtvrtek 31. ledna je den soutěže. Závodníci, kteří se zúčastnili soutěže, si měli vzít do třídy tělocvik. Po příchodu do třídy jim pan učitel nebo paní učitelka řekli, že se mají jít převléct do šaten a potom jít do tělocvičny. Vybralo se pár dětí, jako úklidová četa. Připravovaly lavičky, tyče, bedny a vše co bylo potřeba nachystat na soutěž. Soutěžící se s pomocí paní učitelky rozcvičili a nacvičili pochod. Postupně přicházely ostatní děti, které tvořily publikum. Soutěž mohla začít. Závodníci se připravili na pochod, který odstartoval zvuk třetí fanfáry. Postupně se seřadili do 8 družstev a boj mohl začít. Byli 4 disciplíny: člunkový běh, šplh, hod do dálky a skok přes švihadlo. Poprvé vždycky závodili kluci a potom holky. Soutěžilo se přibližně 3 vyučovací hodiny. Soutěž byla napínavá, spolužáci hlasitě fandili. Po ukončení soutěže jsme odešli do tříd, kde proběhlo rozdávání pololetního vysvědčení. Mezitím byla soutěž vyhodnocena a nastalo vyhlášení vítězů. V dívčí kategorii vyhrálo bílé družstvo. V chlapecké kategorii vyhrálo také bílé družstvo. A tak probíhala letošní sportovní soutěž. Já jsem tam také byla a moc se mi to líbilo.?