Menu
ZŠ a MŠ Studená
ZŠ a MŠ STUDENÁ OKR. JINDŘICHŮV HRADEC

Hlavní prázdniny 29. června - 1. září 2024.

Konec školního roku v modré družině

Konec školního roku v modré družině  1

Letošní školní rok utekl zase jako voda a za dveřmi jsou prázdniny. Děti z 2.B třídy na konci června čekal výlet do Telče s následným přespáním ve školní družině.

Do Telče jsme vyjeli autobusem hned po obědě a naše první cesta vedla do podzemí telčských historických domů. Příjemná paní průvodkyně nás seznámila se zajímavou historií města a přímo v podzemí nám promítla zajímavý obrazový dokument. V podzemí nás čekalo mnoho zajímavostí od čarovného kola, přes pekelné křeslo až po nalezení pokladu s diamanty. A protože venku slunce pálilo na plné obrátky, tak největší odměnou nebyly diamanty, ale příjemný podzemní chlad. Po návštěvě podzemí jsme zase vylezli do žáru „velkoměsta“a vyhladovělí po prožitém zážitku jsme upalovali do místní pizzérie. Pizza byla výborná, ale chtělo to nějakou sladkou tečku do našich žaludků, tak jsme uvítali velký výběr zmrzlin v nedaleké cukrárně. S plnými břichy jsme si obešli telčské náměstí, kde jsme potkali moc příjemný manželský pár z Ameriky – přímo z New Yorku. Děti si vyzkoušely svoji angličtinu a paní třídní učitelka se pustila do živého rozhovoru. Nakonec nás ti milí lidé pozvali na návštěvu k nim do Ameriky, tak jsme se shodli na tom, že jejich pozvání přijmeme a o cíli příštího školního výletu je tedy rozhodnuto. Pochopitelně nemohla chybět návštěva obchůdku se suvenýry, kde se s dětmi tradičně při návštěvě Telče zastavujeme. Naše podnikavé holky objevily regál s barevnými spreji na vlasy a nakoupily si všechny odstíny, co tam měly. A pak už jsme uháněli na autobus směr Studená a těšili jsme se na další zážitky. Hned po příchodu do školy jsme využili krásného teplého podvečera a přemístili se na respirium. Holky si okamžitě nabarvily vlasy koupenými spreji a neušetřily ani kluky, takže všichni hráli všemi barvami. Venku jsme měli báječnou zábavu, kterou pro nás připravil Honzík Budíček se svým tatínkem. Stříleli jsme totiž z luku a všechny to moc bavilo. Potom musely děti vyluštit tajenku psanou tajným písmem, aby věděly, kde mají hledat poklad. Nakonec přes mnohé vtipné omyly všichni poklad našli. Ale nebyla to lízátka ani jiné běžné sladkosti, ale opravdová čokoládová fontána s čerstvým ovocem!! Tohle sladké překvapení pro děti přichystala paní třídní učitelka jako odměnu za celoroční snahu dětí ve škole. Pane, to byla dobrůtka!!! Po takovéto odměně jsme měli plno energie na diskotéku, která se odehrála v prostorách modré družiny a trvala až do 23 hodin. Potom nastal zlatý hřeb večera, kdy odstartovala stezka odvahy. Děti šly po dvojicích a měly za úkol dojít až do nejvrchnějšího patra školy ve tmě jen za pomoci svých baterek. Všichni to nakonec dokázali s menším či větším strachem a vtipné bylo, že největší divošky Elenka s Aničkou se tak vylekaly, že to těsně před cílem vzdaly a utíkaly zpátky do družiny. Ale za chvíli se vrátily s doprovodem kamarádů a odměnu za splněný úkol si tak poctivě vysloužily. Byla přesně půlnoc, kdy jsme všichni zalezli do spacáků a paní vychovatelka na dobrou noc vyprávěla dobrodružný příběh. Ale konce se už nikdo nedočkal, protože po pár minutách už všichni tvrdě spali a hlasitě spokojeně a unaveně odfukovali. Tak konec příběhu si dopovíme příští rok. A vám všem přejeme krásné prázdniny bez úrazů a s milionem krásných zážitků.

                      Radka Sekaninová, Katka Budíčková a děti z 2. B

Foto zde.

Datum vložení: 27. 6. 2024 14:13
Datum poslední aktualizace: 27. 6. 2024 14:30
Autor: Správce Webu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Počasí

dnes, pondělí 15. 7. 2024
oblačno 25 °C 17 °C
úterý 16. 7. oblačno 25/17 °C
středa 17. 7. slabý déšť 25/15 °C
čtvrtek 18. 7. polojasno 27/16 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.

Pranostika na akt. den

Na den Rozeslání apoštolů bývá devět bouřek.

Svátek

Svátek má Jindřich

Hodiny

1. hodina: 8:00 – 8:45

2. hodina: 8:55 – 9:40

3. hodina: 9:55 – 10:40

4. hodina: 10:50 – 11:35

5. hodina: 11:45 – 12:30

6. hodina: 12:35 – 13:20

7. hodina: 13:00 - 13:45

8. hodina: 13:50 - 14:35

Schránka důvěry

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení: