Menu
ZŠ a MŠ Studená
ZŠ a MŠ STUDENÁ OKR. JINDŘICHŮV HRADEC

Hlavní prázdniny 29. června - 1. září 2024.

Spaní skřítků z červené družiny ve škole

Spaní skřítků z červené družiny ve škole  1

I v letošním roce byla pro děti připravena akce „Spaní ve ŠD“, letos to byl již 20. ročník, a konala se 21.6. – 22.6. 2024. Téma celého školního roku v ŠD bylo lesní skřítci, proto i spaní bylo skřítkovské.

V pátek odpoledne se sešlo 32 skřítků, kteří se ubytovali ve třídě školní družiny. Potom se všichni vydali plnit úkoly na respiriu školy. Čtyři rodiny skřítků Bumbrdlíci, Šmoulové, Mecháčci a Medovníčci zde zdolávali 8 úkolů. Museli běhat v sedmimílových botách, proběhnout slalom mezi špalky, převážet šišky v kotoučku, skákat v pytli, zdolat překážkovou dráhu, přejít močál, sbírat houby a také nanosit dřevo na stavbu domečku. K večeři jsme si opekli buřtíka. Poté jsme museli změnit program, protože začalo pršet. Původně jsme měli v lese stavět domečky, ale na mokrou variantu jsme byli připraveni. 

Všechny děti se přesunuly do budovy školy. V jídelně skřítci plnili paměťový kvíz, kde si museli zapamatovat co nejvíce výrazů týkajících se lesních skřítků. Z první třídy byla nejúspěšnější Anička Lavičková a z druhé třídy Natálka Beckerová, Verunka Šteflová a Dominik Hybášek. Dalším úkolem dětí bylo posbírat co nejvíce blech, které byly ukryty v pavilonu ŠD. Zvítězil Matyáš Valek, Vašík Brož a Soňa Bílková. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde si děti hrály na skřítky a veverky. Všechny děti se zapojily do velkého fotbalového zápasu. Nejlepší hráčkou byla Adélka Šteflová, která se při zápase trefila do basketbalového koše.  

Večer jsme provedli rychlou hygienu, převlékli se do spacího úboru a mohla začít plyšáková diskotéka. Děti tančily, některé kreace vyvolaly salvy smíchu. Poté se nasoukaly do spacáků, přečetli jsme příběh skřítka Medovníčka, ale místo spaní čekalo na děti překvapení – stezka odvahy. Děti si tak splnily „Bobříka odvahy“. Před spaním jim ještě paní vychovatelka zatroubila večerku a pak se skřítci uložili k spánku. 

Ranní budíček na trumpetu všechny probudil do dalšího dne. Po ranní buchtové snídani jsme si sbalili zavazadla, oblékli nově batikovaná trička a připravili se na „Cestu za překvapením“. Vyjeli jsme s dětmi autobusem do Počátek do areálu Beruška. Pro skřítky zde byl objednaný dvouhodinový program. Nejprve měli za úkol chytit prasátko, obklíčit myš a poté vysvobodit Rákosníčka. Po splnění těchto úkolů se děti rozdělily na dvě skupiny. První navštívila lanové centrum a druhá střílela na cíl z luku a z pistolí na plastové kuličky. Nejvíce jsme se nasmáli při zápasech sumo. Některé děti měly takovou sílu, že jsme se báli o zdraví druhého zápasníka. Potom se skupiny vyměnily. Protože prasátko, myš a Rákosníček prohráli hru s dětmi, skončili všichni v bazénu zdejšího areálu.  

Na sobotu 22. 6. 2024 byli všichni rodiče pozváni na vystoupení svých dětí. Děti, převlečené za skřítky s čelenkami lesních víl a skřítků, zazpívaly písničku Skřítkové, tesaři vylezte z mechu a odrecitovaly básničku, kterou jim složila paní vychovatelka. Současně byli vítězové odměněni za celoroční družinovou hru „Lesní skřítci“ a za odpolední soutěže. Zvítězila rodina Bumbrdlíků. Při vyhlašování vítězů se každá rodina skřítků představila svým pokřikem, který si musela sama vymyslet. Každý účastník, který přespal ve školní družině, dostal památeční medaili. Potom se všichni plni dojmů vydali s rodiči na cestu k domovu. Akce se dětem velmi líbila a také rodiče se vyjadřovali velmi pochvalně.  

Foto zde.

Datum vložení: 27. 6. 2024 9:13
Datum poslední aktualizace: 27. 6. 2024 9:30
Autor: Správce Webu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Počasí

dnes, pondělí 15. 7. 2024
oblačno 25 °C 17 °C
úterý 16. 7. oblačno 25/17 °C
středa 17. 7. slabý déšť 25/15 °C
čtvrtek 18. 7. polojasno 27/16 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Roztrhne-li v červenci pavouk svou síť na dvě, brzy se déšť ozve.

Pranostika na akt. den

Na den Rozeslání apoštolů bývá devět bouřek.

Svátek

Svátek má Jindřich

Hodiny

1. hodina: 8:00 – 8:45

2. hodina: 8:55 – 9:40

3. hodina: 9:55 – 10:40

4. hodina: 10:50 – 11:35

5. hodina: 11:45 – 12:30

6. hodina: 12:35 – 13:20

7. hodina: 13:00 - 13:45

8. hodina: 13:50 - 14:35

Schránka důvěry

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení: