ZŠ a MŠ Studená
ZŠ a MŠ STUDENÁ OKR. JINDŘICHŮV HRADEC

26. 4. slavíme Den Země úklidem Studené.

Lyžařský výcvik

Ve dnech 10. – 12. 2. 2015 se konal lyžařský výcvik. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny – sjezd a běžky. Ti, kteří se kurzu nemohli nebo nechtěli zúčastnit, se učili.

Naše skupina trávila výcvik na běžkách a tvořilo ji 15 žáků ze 7., 8. a 9. třídy. V úterý 10. 2. jsme vyrazili prvně na louky kolem Jilmu a poté k Bukovici. Někteří potvrzovali své běžecké kvality a jiní stáli na běžkách poprvé. Nicméně za chvíli jsme se všichni s tímto zajímavým zimním sportem sžili. Někteří drželi tempo, rychlejší se drali kupředu a pomalejší se drželi vzadu. Kolem 12. hodiny jsme se vydali podívat na skupinu sjezdařů na studenský vlek. Po malé přestávce jsme dojeli ještě ke Křížku a vrátili se zpět do školy na oběd. Ve středu, po hodině poučných filmů, jsme začínali u vleku. U Křížku jsme se rozdělili na rychlejší a pomalejší. Slupina rychlejších jela ke Světlé a k Javořici. Skupina pomalejších běhala kolem Studené. Poslední den, tedy ve čtvrtek, po hodinovém výkladu o historii lyží i běžek, jsme začínali znovu u vleku. Tentokrát jsme se rozdělili na holky a kluky. Kluci kopírovali středeční trať a na louce nad Horním Polem si zazávodili. Vyhrál Patrik Maška před druhým Viktorem Matějů a třetím Dominikem Jírou. Holky jeli bez závodů k Bukovici, u které obkroužily pár luk a polí a vydaly se zpět k vleku, kde jsme se všichni sešli. Vyhlásily se výsledky běžek i slalomu, vyfotili jsme se a vrátili se do školy na oběd.
Za celou skupinu běžkařů můžu říct, že jsme byli s výcvikem spokojeni a pořádně jsme si ho užili.

Na sjezd se přihlásilo celkem 22 žáků. První dva dny jsme se učili různé druhy oblouků apod. Druhý a třetí den jsme se vždy první hodinu dívali na filmy o správném lyžování a správné přípravě lyží. Třetí den se konaly závody ve slalomu. Tyto závody vyhrála Simona Šárová, druhé místo obsadila Petra Waldová a třetí místo Radim Šindelář. Za odměnu dostali prý moc dobrý salám z Krahulčí. Všichni účastníci obdrželi Osvědčení o absolvování kurzu. Lyžařský výcvik byl opravdu skvělý.

Vedení školy děkuje Obecnímu úřadu a jeho zaměstnancům za přípravu, zabezpečení a pomoc na lyžařském vleku a Masozávodu Krahulčí za ceny pro vítěze.

Datum vložení: 18. 2. 2015 8:00
Datum poslední aktualizace: 23. 5. 2022 22:03
Autor: Správce Webu